Faktai Didžioji Britanija

Daugelis mūsų emigrantų pasirinkta emigravimo tikslas — vakarų Europa, o didžioji dalis Uk, Londe, Peteris ir kitais žargonais vadinami Didžioji Britanija. Štai keletas faktų apie  antrąja mūsų tėvynę:

Oficialus pavadinimas – Jungtinė Didžiosios Britanijos ir šiaurės Airijos karalystė

Plotas-244 820 km2
Sostinė ir didžiausias miestas – Londonas
Gyventojai: 2011m     63 181 775 žmn.
Kalbos – anglų, valų, gėlų, anglikonų,
švietimas -Raštingumas (1999 m.) – 99%
Universitetų skaičius (1991 m.) -43

Jungtinė Didžiosios Britanijos ir šiaurės Airijos Karalystė įkurta 1801 m.. Pietinį šalies krantą nuo Vakarų Europos skiria Lamanšas, o rytinę pakrantę — šiaurės jūra. šiaurinius ir vakarinius krantus skalauja Atlanto vandenynas. Vietovei būdingos raižytos kalvos ir neaukšti kalnai lygiagrečiai su plokščiomis lygumomis. Krantas labai vingiuotas, todėl krašte nėra vietos, nutolusios nuo jūros daugiau kaip 75 mylias

Politinis ir administracinis pasiskirstymas atsispindi nacionalinėje Britanijos vėliavoje: joje vaizduojami raudonas Anglijos šv. Jurgio, raudonas Airijos ir baltas, Škotijos šv. Andriaus kryžius mėlyname fone. Velsas yra kunigaikštystė, išlaikiusi šiek tiek nacionalinės nepriklausomybės bruožų.

Klimatas
Britanija — drėgna, skendinti rūkuose vidutinių platumų klimato šiaurės jūros sala. Oro temperatūra čia retai nukrinta iki užšalimo taško ir retai pakyla per 80″ pagal Farenheito skalę.

Neformalios šventės
Karalienės gimtadienis (švenčiamas antrą birželio šeštadienį). Tą dieną Londone organizuojamas iškilmingas paradas su daugybe arklių ir visomis regalijomis.
Atminties diena (arčiausias lapkričio mėn. 11 d. sekmadienis). ši diena skirta 1918 ir 1945 m. karo pabaigai paminėti.
Motinos sekmadienis — motinų pagerbimo diena. švenčiama anksti pavasarį

Kalba
Britų anglų kalba, kaip ir šalies karališkosios ištakos, yra germanų kilmės. Anglų kalbos formavimuisi didelę įtaką turėjo keltų, skandinavų, anglosaksų, lotynų kalbos,ypač normanų, kurią vartojo skandinavų gentis. Mūsų dienomis anglų kalba tapo tarptautinio bendravimo kalba mokslo, verslo bei technologijos srityse.

Arbata – tautinis gerimas.
Arbata geriama visą dieną, o labiausiai — po pietų. Vidutinis britas išgeria tris puodelius arbatos per dieną. Daugelyje namų arbatos gėrimas tapo savotišku ritualu. Arbatžolės (Earl Grcy, English Breakfast, Lapsang Souchang) užpilamos ir palaikomos arbatinuke, apgaubtame specialiu gaubtu iš audeklo. Tada arbata košiama į puodelius, perskalautus karštu vandeniu. Kartais arbata geriama su citrina, bet dažniau su pienu. Arbata su dviguba ar triguba pieno porcija vadinama balta arbata (white tea).

Lengvi priešpiečiai, popiečio arbatėlė, arbatėlė su užkandžiu pavakary.
Kasdien apie 11 val. ryto dauguma britų daro pertrauką — valgo lengvus priešpiečius, tai yra -išgeria kavos ar arbatos puodelį, mineralinio vandens ar suvalgo saldainį.

Sportas
Regbis. Pietinėje šalies dalyje jį žaidžia Regbio sąjungos nariai, dieną užsiėmę įvairiausiais kitais darbais nuolatinėje tarnyboje. Tačiau šiauriniame regione regbis labiau gerbiamas — čia jį žaidžia beveik vien profesionalūs žaidėjai, priklausantys vadinamajai Regbio lygai. Kriketas, būtinas aristokratijos privačių mokyklų atributas,populiariausias pietinėje šalies dalyje. Įspėjame iš anksto: tarptautinės rungtynės gali tęstis penkias ar šešias dienas su pertraukomis pavalgymui, arbatos gėrimui, poilsiui arba dėl lietaus, valkataujančių šunų, traumų, o galiausiai paskelbiamos lygiosios!

Pabaigai bedarbių emigrantų statistika:

Enjoy1 click here to get access to my friend asked me to write their paper for them 800+ interactive grammar exercises