TOP-10 geriausių miestų gyventi

 Šių metų pabaigoje Economist Intelligence Unit paskelbė geriausių pasaulio miestų reitingą. Miestai buvo testuojama gyvenimo kokybę 140 miestų ekspertai vertino pagal 30 kriterijų: saugumas, sveikatos apsauga, socialinis stabilumas, švietimas, infrastruktūros išsivystymas, ekologija, kultūra ir t. t.
10 vieta Oklandas, Naujoji Zelandija, 95,7 taškai
Oklandas – didžiausias miestas Naujojoje Zelandijoje, ekonominis ir kultūrinis šalies centras. Jame gyvena 1,3 mln. žmonių, tai ketvirtadalis visų Naujosios Zelandijos gyventojų. Istorinių paminklų nedaug, tačiau miesto kraštovaizdis turistus stulbina savo grožiu.

 
 
9 vieta: Adelaidė, Australija, 95,9 taškai
Didžiausias Pietų Australijos valstijos miestas, penktas pagal dydį visoje Australijoje. Pavadintas karalienės Adelaidės, Vilhelmo IV žmonos, garbei. Nepriekaištingai atrodančios gatvės ir pastatai – miesto vizitinė kortelė.
 
8 vieta. Pertas, Australija, 95,9 taškai
Pertas – didžiausias miestas Vakarų Australijoje ant Indijos vandenyno kranto. Vienas iš pagrindinių Australijos ekonomikos centrų, dažnai vadinamas „Astralijos perlu“. Viena iš lankomiausių vietų šiuose kraštuose – krateris Wolf-Creak.
 
 
 
7 vieta. Sidnėjus, Australija, 96,1 taškai
Didžiausias miestas pietrytinėje pakrantėje. Sidnėjus yra du kartus didesnis už Niujorką. Nuo kitų didelių miestų Sidnėjus skiriasi tuo, kad čia labai daug parkų ir sodų, o vasarą džiugina 20 miesto paplūdimių.
 
6 vieta. Helsinkis, Suomija, 96,2 taškai
Helsinkis – Suomijos sostinė ir didžiausias miestas su 578 000 gyventojų. Helsinkis yra verslo, švietimo, kultūros ir mokslo centras Suomijoje. Helsinkyje yra 8 universitetai ir 6 technologijų parkai. 70% užsienio įmonių, veikiančių Suomijoje, įsikūrusios šiame mieste.
5 vieta. Kalgaris, Kanada, 96,6 taškai
Vienas iš labiausiai saulėtų Kanados miestų – saulė čia šviečia vidutiniškai 2400 valandų per metus. Gyvenimas Kalgaryje vienaip ar kitaip sukasi aplink naftą, tačiau nepaisant to, miestai laikomas švariausių pasaulyje.
 
4 vieta. Torontas, Kanada, 97,2 taškai
Torontas – didžiausias Kanados miestas, jis taip pat yra ir labiausiai kosmopolitinis, apie 49% jo gyventojų yra imigrantai. Toronte yra ilgiausia gatvė pasaulyje – Young Street, įregistruota Gineso rekordų knygoje, ji yra 1896 km ilgio, taip pat didžiausias pasaulyje Zoologijos sodas, ir aukščiausias pasaulyje televizijos bokštas.
 
3 vieta. Melburnas, Australija, 97,5 taškai
Melburnas – antras pagal dydį miestas Australijoje su 3,8 mln gyventojų. Miestas yra laikomas vienu iš svarbiausių prekybos, pramonės ir kultūros centrų Australijoje, taip pat dažnai vadinamas šalies sporto ir kultūros sostine.
 
 
2 vieta. Viena, Austrija, 97,9 taškai
Austrijos sostinė, įsikūrusi rytinėje šalies dalyje. Žavingiausias miestas Europoje ant Dunojaus krantų. Viena laikoma klasikinės muzikos sostine, nes čia gyveno ir dirbo daug žinomų kompozitorių – Mozartas, Beethovenas, Haydenas ir Schubertas. Mieste yra daugybė rūmų ir aikščių, vienas iš labiausiai atpažįstamų miesto pastatų – Rotušė.
1 vieta. Vankuveris, Kanada, 98,0 taškai
Ekspertų nuomone, geriausia vieta gyventi yra Kanados miestas Vankuveris. Tai trečias pagal dydį miestas šalyje, ir jame gyvena 2 433 000 žmonių. Vankuveris laikomas vienu gražiausių pasaulio miestų.
 
 
 

So I basically did it two ways stole long saturdays, sundays or holidays and vacation time, too, and also did http://essayclick.net it in bite-sized chunks, an hour here or there